fbpx

Çeyiz Paketi Tavsiyeleri

Çeyiz Paketi Tavsiyeleri

Çeyiz Paketi Tavsiyeleri

Yaşanılan döneme göre değişse de çeyiz denildiğinde ilk akla gelen şey yeni evlenen kadınların getirdikleri eşyalar oluyor. Günümüz modern toplumunda bu denge biraz daha eşitlenmiş olarak görünüyor. Artık birçok çift evlenmeye karar verdiklerinde eşyalarını kendi zevklerine göre birlikte almayı tercih ediyor. Ev eşyaları üreticileri de çiftlerin çeyiz alışverişlerini kolaylaştırmak için çeşitli çeyiz paketleri oluşturuyor. Bu şekilde hem fiyat olarak bir avantaj sunuyor hem de unutulan temel bir eşya kalmamış oluyor. Çeyiz listesi oluştururken genellikle odalara ve eşyalara göre genel bir gruplama yapılıyor. Aynı durum çeyiz paketleri için de geçerli oluyor. Mutfakta kullanılacak eşyalar, beyaz eşyalar, küçük ev aletleri ya da mobilyalar için ayrı ayrı çeyiz paketleri bulunuyor. Bunları ayrı ayrı alabileceğiniz gibi paket olarak aldığınızda biraz daha karlı olabiliyorsunuz. Bu yazımızda çeyiz paketi tavsiyeleri vermeye çalışacağız.

Mutfak Eşyaları Çeyiz Paketleri

Bir çeyiz listesinin en kalabalık ürün grubu mutfak eşyalarında oluyor. Pişirme gruplarından mobilya gruplarına ve sofra takımlarına kadar çok fazla çeşit bulunuyor. Bu grupların hepsinin olması gerektiği gibi aralarında kullanmayacağınız şeyler de olabiliyor. Bu nedenle seçim yaparken paketlerin içeriğine dikkat etmeniz gereksiz eşyaların evde fazlalık yaratmamasını sağlıyor.

Mutfak Mobilyaları Çeyiz Paketi

İhtiyacınız olan mutfak ürünleri arasında mutfak mobilyaları da bulunuyor. Eğer büyük bir mutfağınız varsa daha geniş kapsamlı mutfak mobilyalarını tercih edebiliyorsunuz. Ancak standart mutfak mobilyaları dendiğinde çoğunlukla masa ve sandalye takımı akla geliyor. Mutfak mobilyası olarak üretilen masa ve sandalye takımlarının çok fazla çeşidi bulunuyor. Hemen her zevke hitap eden mutfak mobilyaları arasında eşinizle birlikte ortak zevkinize uygun modeller arasından seçim yapabiliyorsunuz. Sandalye sayısı genellikle dört adet olarak çeyiz paketlerinde yer alıyor ancak bunu dilerseniz artırma şansına sahip olabiliyorsunuz.

Küçük Ev Aletleri Çeyiz Paketi

Evimizdeki her türlü işimizin en büyük yardımcıları genellikle küçük ev aletleri oluyor. Mutfaktaki işlerimizden ev işlerine kadar birçok işte hayatımızı kolaylaştırmak için bulunuyorlar. Çok fazla çeşitte küçük ev aletleri bulunduğu için çeyiz paketi olarak da geniş bir alternatife sahip olabiliyorsunuz. Burada seçim yaparken size en uygun ürünlerin bir arada sunulduğu çeyiz paketlerini bulmanız oluyor. İhtiyacınız olmayan ürünlerin olduğu bir çeyiz paketi aldığınızda kullanmayacağınız eşyalar evinizde kalabalık yapmaya başlıyor. Eğer kendinize uygun bir çeyiz paketi bulamıyorsanız bütçenize ve gereksinimlerinize uygun ürünleri seçerek kendi çeyiz paketinizi oluşturma imkanınız da bulunuyor.

Beyaz Eşya Çeyiz Paketi

Elektronik eşyalar arasında en önemli olan çeyiz paketlerinin başında beyaz eşya çeyiz paketi geliyor. Çünkü ev yaşantınızda buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, televizyon ve ocak vazgeçilmez eşyalar arasında yer alıyor. Son yıllarda beyaz eşya çeyiz paketi içerisine fırın ve davlumbazın da eklendiği ankastre set ve televizyon da olduğu için bu paket tercihiyle ihtiyacınız olan elektronik cihazların hemen hepsine sahip olabiliyorsunuz.

Beyaz eşya çeyiz paketi alırken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunuyor. Öncelikle alacağınız beyaz eşyaların ihtiyacınızı karşılayan özelliklere sahip olması gerekiyor. Paket içerisinde bulunan buzdolabının iç hacminin beklentinizi karşılayıp karşılamadığını kontrol ediyorsunuz. Ayrıca derin dondurucu özelliğinin olması ve dondurucu hacmi de kışlık ve yazlık yiyecekler hazırlama açısından önemli bir ayrıntı oluyor.

Buzdolabının yanı sıra çeyiz paketi içerisinde yer alan çamaşır ve bulaşık makinesinin de hem hacmi hem de yıkama programı çeşitliliğini kontrol edebiliyorsunuz. Ne kadar fazla yıkama programı bulunuyorsa cihazlar o kadar hassas bir yapıya sahip oluyor ancak enerji tasarrufu ve doğru temizliğin yapılmasını sağladığı için de faydalı oluyor.

Beyaz eşyalar arasında yer alan fırın ve ocak yemek yaparken kullanacağınız elektronik cihazlar olduğu için ayrı bir öneme sahip oluyor. Genellikle fazla yer kaplamaması için ocaklı fırınlar burada çok fazla tercih ediliyor. Bu sayede ocak için mutfak tezgahınızda farklı bir yer ayırmak zorunda kalmıyorsunuz. Son dönemde üretilen fırınların her yemek için ayrı program ayarı bulunuyor. Eğer evde yemek yapmayı ve farklı şeyler denemeyi seviyorsanız bu tarz fırınların olduğu beyaz eşya çeyiz paketi ihtiyacınızı daha iyi karşılıyor.

Beyaz eşyalar arasında yer alan televizyonlar eskiden bu paketlerin arasında yer almıyordu. Ancak yeni evlenen çiftlerin ihtiyaç duyduğu cihazların başında geldiği için artık birçok beyaz eşya çeyiz paketi içerisinde televizyonları da görebiliyorsunuz. Günümüzde televizyon teknolojisinde çok fazla gelişmeler yaşanıyor. Almak istediğiniz televizyonun özelliklerinin ihtiyacınızı karşılayacak nitelikte olması ayrı bir öneme sahip oluyor. Eğer sadece film izlemeyi seviyorsanız görüntü kalitesi ve ekran boyutu büyük olan modelleri tercih edebilirken aynı zamanda oyun da oynayabilmek istiyorsanız oyun modu olan yeni modeller arasından çeyiz paketinize dahil etmek isteyebiliyorsunuz. Beyaz eşya çeyiz paketinde yer alan tüm cihazların enerji tasarruflu modeller olmasına da dikkat etmeniz tavsiye ediliyor. Başlangıçta biraz daha yüksek maliyeti olsa da ilerleyen zamanlarda faturalarınızın daha düşük gelmesini sağlıyor.

Yukarıda yeni evlenecek çiftler için çeyiz paketi tavsiyeleri vermeye çalıştık.

Çeyiz Paketi Tavsiyeleri

Teknolojinin Hızını Woomino’da Yakala

Ev & yaşam ve elektronik ürünlere ilgi duyuyor, ancak teknolojinin hızı bütçenizi yoruyorsa binlerce ürün arasından size en uygununu Woomino’da bulmanız mümkün. Son model televizyon, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, buzdolabı ve küçük ev aletleri alarak teknolojiyi evine taşımak isteyen online alışveriş tutkunları için Woomino, kaliteyi zengin ürün çeşitleri arasından en uygun fiyata temin etmenizi sağlıyor. Mutfaklarınızın olmazsa olmazı; kahve makinesi, mikser, blender, tost makinesi, meyve sıkacağı gibi zengin ürün yelpazesi de Woomino’da beğeninize sunuluyor.

İnternet (woomino.com) üzerinden alışveriş yapmak, üstelik bunu geniş ürün çeşitliliği ve uygun fiyatlar ile gerçekleştirmek pek çok insan için terapi gibidir. Bu yüzden siz de alışveriş yaparak kendinizi rahatlatmak ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için Woomino’yu ziyaret edebilirsiniz.

Tüm İhtiyaçlarınız Bir Tık Uzağınızda

Yalnızca kendi evinizde kullanabileceğiniz değil, aynı zamanda arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz tüm ürünlere de Woomino üzerinden ulaşabilir, isterseniz kendi adresinize, isterseniz de arkadaşınızın adresine sipariş verebilirsiniz. Siz de birbirinden farklı ürünler, uygun fiyat avantajları ve konforlu bir alışveriş deneyimi için Woomino’yu tercih edebilirsiniz.

Ürün ve Kampanyalarımıza Woomino Instagram hesabımızdan ulaşabilirsiniz.


Çeyiz Paketi Tavsiyeleri hakkında çeşitli detayları paylaştığımız içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu ve bunun gibi içeriklerin devamı için bizleri takipte kalın.

Woomino BLOG

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir