Klima Çeşitleri

Klima Çeşitleri

Klima Çeşitleri

Havalar hafif hafif ısınırken tüketiciler de piyasadaki klima çeşitlerini incelemeye ve farklı modeller arasından ihtiyaçlarına uygun olanı satın alma yolunda ilerlemeye başlamış durumda. Eğer siz de eviniz için yeni bir klima arayışı içerisindeyseniz ya da halihazırda klimanızı değiştirmeyi düşünüyorsanız, zamanlamanız ideal. Birbirinden farklı klima çeşitleri arasından doğru seçimi yapabilmek ve klima fiyatları henüz artmadan uygun fiyata bir klima sahibi olabilmek için bu rehberimiz tam size göre.

Klima Nedir, Nasıl Çalışır?

Bir klimanın çalışma mantığını anlayabilmek adına öncelikle klimanın hangi parçalardan oluştuğunu ve bu parçaların ne işe yaradığını bilmekte fayda var.

Klima Çeşitleri Nelerdir?

Eviniz ya da iş yeriniz için yeni bir klima seçmek, farklı klima modellerinden dolayı bazen kafa karıştırıcı ve stresli bir iş haline gelebiliyor. Özellikle klima çeşitleri ve özelliklerine fazla hakim değilseniz, hangisinin sizin için en iyisi olacağına karar vermek bir hayli zorlayıcı olabiliyor. Bu yüzden karşınıza çıkan klima çeşitleri arasından herhangi birini satın almadan önce, tüm modelleri yakından incelemenizde ve ayırt edici özelliklerini öğrenmenizde fayda var.

Klima sistemleri, genellikle hava dağıtımına ve akışkanlık türüne göre ayrılabilir. Tüm havalı sistemler, tüm sulu sistemler, hava ve su ile çalışan sistemler ve bağımsız üniteli sistemler olmak üzere klima çeşitlerini dört ana grupta sıralamak mümkündür. Özellikle ev tipi kullanım için uygun olan grup ise bağımsız üniteli sistemlerdir.

Çalışma mantığını anladığınız klima çeşitleri ve fiyatları için burayı ziyaret edebilir, farklı klima modelleri arasından ihtiyaçlarınızı karşılayan bir klima satın alabilirsiniz.

Split Klima Çeşitleri

Duvar tipi mono split klimaların en belirleyici özelliği, düşük ses seviyesinde çalışabiliyor olmalarıdır. Bu ses yalıtımının sağlanabilmesi için iç ve dış ünite arasındaki boruların izole bir bandaj bağlantısı ile kaplı olması gerekir. Modern konutlarda özellikle son dönemde sıklıkla tercih edilen bir modeldir.

Duvar Tipi Multi Split Klimalar

Multi split klimalar, birden fazla lokasyonda birbirinden bağımsız olarak çalışacak iklimlendirme sistemine ihtiyaç duyulduğunda başvurulan klima çeşitleri arasındadır. Özellikle hastane, otel, işyeri, ofis ve restoran gibi kullanım ihtiyacının fazla olduğu, çoğunlukla ticari amaçlı mekanlarda tercih edilir.

Yer & Tavan Tipi Split Klimalar

Zemine yerleştirilen ya da tavandan asılan bu split klima modelleri, yine yüklü iklimlendirme çözümü gerektiren bölgelerde tercih edilir. Cam bulunmayan mağaza ve ofisler için ideal olan bu klima çeşitleri aynı zamanda estetik olarak da başarılı çözümler sunar. Uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir, montajı kolaydır.

Salon Tipi Split Klimalar

Salon tipi split klima çeşitleri, insan sirkülasyonunun yüksek olduğu alanlarda tercih edilen klimalardandır. Eğer mekan fazlaca genişse, salon tipi split klima iklimlendirme çözümü için ideal olacaktır. Salon tipi split klimalar, en homojen hava dağılımını sağlayan klima çeşitleri olarak bilinirler.

Portatif Klimalar

Küçük klima çeşitleri arayanlar için özellikle taşınabilir olması ile ön plana çıkan portatif klimalar idealdir. Tekerlekleri sayesinde pratik bir şekilde taşınabildiği için istenen ölçüde hareket ettirilebilir, esnek boruları ile kolaylıkla istenen yere yerleştirilebilir ve soğutma/ısıtma işlemi yapılabilir.

Klima Çeşitleri

Teknolojinin Hızını Woomino’da Yakala

Ev & yaşam ve elektronik ürünlere ilgi duyuyor, ancak teknolojinin hızı bütçenizi yoruyorsa binlerce ürün arasından size en uygununu Woomino’da bulmanız mümkün. Son model televizyon, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, buzdolabı ve küçük ev aletleri alarak teknolojiyi evine taşımak isteyen online alışveriş tutkunları için Woomino, kaliteyi zengin ürün çeşitleri arasından en uygun fiyata temin etmenizi sağlıyor. Mutfaklarınızın olmazsa olmazı; kahve makinesi, mikser, blender, tost makinesi, meyve sıkacağı gibi zengin ürün yelpazesi de Woomino’da beğeninize sunuluyor.

İnternet (woomino.com) üzerinden alışveriş yapmak, üstelik bunu geniş ürün çeşitliliği ve uygun fiyatlar ile gerçekleştirmek pek çok insan için terapi gibidir. Bu yüzden siz de alışveriş yaparak kendinizi rahatlatmak ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için Woomino’yu ziyaret edebilirsiniz.

Tüm İhtiyaçlarınız Bir Tık Uzağınızda

Yalnızca kendi evinizde kullanabileceğiniz değil, aynı zamanda arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz tüm ürünlere de Woomino üzerinden ulaşabilir, isterseniz kendi adresinize, isterseniz de arkadaşınızın adresine sipariş verebilirsiniz. Siz de birbirinden farklı ürünler, uygun fiyat avantajları ve konforlu bir alışveriş deneyimi için Woomino’yu tercih edebilirsiniz.

Ürün ve Kampanyalarımıza Woomino Instagram hesabımızdan ulaşabilirsiniz.


Klima Çeşitleri hakkında çeşitli detayları paylaştığımız içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu ve bunun gibi içeriklerin devamı için bizleri takipte kalın.

Woomino BLOG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir