Küçük Mutfak Aletleri Nasıl Temizlenir?

Küçük Mutfak Aletleri Nasıl Temizlenir

Küçük Mutfak Aletleri Nasıl Temizlenir?

Küçük mutfak aletleri, mutfağınızda geçirdiğiniz zaman boyunca en çok kullandığınız aletlerin başında gelmektedir.  Bu yüzden küçük mutfak aletlerine ayrılan bütçe, küçümsenemeyecek seviyededir. Yani kendileri küçük olsa da, onlara sahip olmanın bedeli toplamda bakıldığında gayet büyüktür. Bu işlevsel ve pratik mutfak aletlerine sahip olmak için belli bir bütçeyi gözden çıkardığımızdan, haklı olarak hepsinini yıllarca çalışır durumda olmasını isteriz. Küçük mutfak aletlerinizin hemen bozulmamasını ve size mutfakta yardımcı olmaya devam etmesini sağlamak için birtakım yollar var elbette. Bu yol ve yöntemleri bilmek istersiniz diye düşündüğümüz için bu yazıyı sizinle paylaşalım istedik. İyi okumalar!

Mikrodalga Fırın Nasıl Temizlenir?

“Mikrodalga fırın nasıl temizlenir?” sorusunu ve birçok yöntemi elbette duymuşsunuzdur. Aslında çok basit görünen kısacık bu bakım genelde sıklıkla ihmal edilir. Sık sık kullanılan mikrodalga fırınınızın içinde biriken yemek artıkları ve kirler zamanla üst üste binerek mikrodalganızın ısıtma kapasitesini azaltır. Bu nedenle, beyaz sirke ve bir bardak suyu mikrodalgada ısıtıp ardından temizliğini yapmalısınız. Tabii, düzenli olarak.

Blender Nasıl Temizlenir?

Blenderınızı temizlemeden önce temizliğe dair uyarıları kullanım kılavuzundan okumalısınız. Çünkü bazı blenderlar bulaşık makinesinde yıkanabilirken bazıları yıkanmaz. Blender temizlerken -eğer bulaşık makinesinde yıkananamıyorsa- her bir parçayı ayrı ayrı sabunlu bezle silip nemli bir bezle kurulamanız gerekir.  Ayrıca, blenderınıza aşırı yüklenmemelisiniz. Fazla miktarlarda malzemeyi blenderda çekmeye kalkışırsanız, blenderınız bozulabilir.

Tost Makinesi Nasıl Temizlenir?

Tost makinenizin temizliği ve iyi durumda olması hem mutfak yangınlarını önlemede hem de uzun ömürlü kullanımda oldukça önemlidir. Tost makinenizi yumuşak bir fırçayla temizleyip, peynir, ekmek vb. artıklardan sık sık arındırın. Kullanmadan önce yemek artığı kalıp kalmadığını da kontrol etmeyi unutmayın. Bu; kullanım ömrünün yanı sıra sağlık açısından da oldukça önemlidir.

Ocak Nasıl Temizlenir?

Ocaklar, temizliği ve bakımı ile en bıktırıcı mutfak aletlerinden biridir. Ancak düzenli bakım yaparsanız, hem zamandan hem de yeni bir ocak masrafından tasarruf elde edebilirsiniz. Ocağı temizlerken; üzerinde bulunan bek parçası ve bek kapaklarını çizmeden temizlemeli, bek kapaklarının ışıltısını yitirmemesini sağlamalısınız. Zira ışıltısını yitiren bek kapakları, ısıyı yansıtma konusunda kapasite kaybına uğrayacağından daha fazla enerji harcar ve bozulmaya da daha meyillidir.

Kahve Makinesi Nasıl Temizlenir?

Eğer “Sabah kahvemi içmeden uyanamıyorum ve gün içinde hazır kahvem olmalı.” diyenlerdenseniz, kahve makineniz evinizde en çok mesai yapan küçük mutfak aletlerinden biridir. Kahve makinenizden bu kadar mesai yaparken yıpranmamasını beklemek haksızlık olur. Ayda en az bir defa 1 bardak beyaz sirke ve 1 bardak sudan oluşan karışımla temizlediğiniz kahve makinenizin daha uzun süre size kahve yapmasını sağlayabilirsiniz.

Küçük Mutfak Aletleri Nasıl Temizlenir

Teknolojinin Hızını Woomino’da Yakala

Ev & yaşam ve elektronik ürünlere ilgi duyuyor, ancak teknolojinin hızı bütçenizi yoruyorsa binlerce ürün arasından size en uygununu Woomino’da bulmanız mümkün. Son model televizyon, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, buzdolabı ve küçük ev aletleri alarak teknolojiyi evine taşımak isteyen online alışveriş tutkunları için Woomino, kaliteyi zengin ürün çeşitleri arasından en uygun fiyata temin etmenizi sağlıyor. Mutfaklarınızın olmazsa olmazı; kahve makinesi, mikser, blender, tost makinesi, meyve sıkacağı gibi zengin ürün yelpazesi de Woomino’da beğeninize sunuluyor.

İnternet (woomino.com) üzerinden alışveriş yapmak, üstelik bunu geniş ürün çeşitliliği ve uygun fiyatlar ile gerçekleştirmek pek çok insan için terapi gibidir. Bu yüzden siz de alışveriş yaparak kendinizi rahatlatmak ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için Woomino’yu ziyaret edebilirsiniz.

Tüm İhtiyaçlarınız Bir Tık Uzağınızda

Yalnızca kendi evinizde kullanabileceğiniz değil, aynı zamanda arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz tüm ürünlere de Woomino üzerinden ulaşabilir, isterseniz kendi adresinize, isterseniz de arkadaşınızın adresine sipariş verebilirsiniz. Siz de birbirinden farklı ürünler, uygun fiyat avantajları ve konforlu bir alışveriş deneyimi için Woomino’yu tercih edebilirsiniz.

Ürün ve Kampanyalarımıza Woomino Instagram hesabımızdan ulaşabilirsiniz.


Küçük Mutfak Aletleri Nasıl Temizlenir? hakkında çeşitli detayları paylaştığımız içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu ve bunun gibi içeriklerin devamı için bizleri takipte kalın.

Woomino BLOG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir