Ütü Nasıl Temizlenir?

Ütü Nasıl Temizlenir

Ütü Nasıl Temizlenir?

Ütü kireci nasıl temizlenir? sirke işe yarar mı? diyenler için güzel bir haberimiz var! Evimizde sirke kullanarak ütü kirecini temizlemek mümkün mü? şeklindeki sorulara bu yazımızda cevap vermiş bulunmaktayız.

İş hayatımızda da günlük hayatımızda da kıyafetlerimizin temiz olması kadar güzel ütülü olması da önemlidir. Birçoğumuz en iyi ütüleri satın alırız; en kolay ve güzel ütüyü en kısa sürede yapabilmek için. Peki oldukça önemli bir araç olan ütülerimizi ne sıklıkla ve ne kadar iyi temizliyoruz? Ya da ütü nasıl temizlenir biliyor muyuz?

Bazen tertemiz kıyafetiniz üzerinde ütü yaptığınız esnada bir anda beyaz kireç kalıntıları ütünüzün buhar gözlerinden dökülüverir, kıyafetinizi yeniden kirletmekten de öte onu yakabilir kullanım dışı bırakabilir ütünüz. Bu yüzden kıyafetlerinizin temizliği kadar ütü içi temizleme ve ütü tabanı temizliği de çok önemlidir. Bu yazımda size ütülerinizi temizlemeniz için birkaç pratik ve etkili yöntemlerden ipuçlarından bahsetmek istedim.

Ütü nasıl temizlenir sorusundan önce, önemli bir püf nokta ile başlamak gerekirse, öncelikle ütülerinizde su haznesine dolduracağınız suyun hazır su diye tabir edilen şişe içme sularımızdan olması gerekmektedir. Böylelikle daha az ve çok daha uzun süre sonra kireçlenme olacaktır. Evlerinde kurutma makinesi kullananlar için bir püf nokta daha vardır. Kurutma makinelerimizin suyu biriktirdiği haznesinde biriken su saf sudur. O haznede su biriktikçe onu bir şişede biriktirebilir, ütünüze su ekleyeceğinizde kireçsiz saf su olan bu suyu ütü suyu olarak kullanabilirsiniz. Şimdi, eğer ütü altı temizliğinizi kireçlenme sebebiyle yapmak istiyorsanız…

Kireçlenen Ütü Nasıl Temizlenir?

Yöntem 1

Buhar gözenekleriniz bir kürdan yardımıyla temizleyiniz, daha sonra ütünüzü fişe takıp buhar haznesini doldurup su bitene kadar gözenekleri temizleyiniz daha sonra ütünüzü fişten çekip gözenekleri tekrar, bir kulaç pamuğu yardımıyla temizleyiniz. Su ile, en saf şekilde yapabileceğiniz temizlik yöntemi bu olacaktır.

Yöntem 2

Marketlerde meyve sebze ve birçok temizlik için satılan beyaz sirkelerden satın alıp, ütünüzün su haznesine bir miktar beyaz sirke ekleyiniz, fişe takıp gözeneklerden sirkenin geçmesini sağlayınız. Bittikten sonra da tekrar su koyup su haznesinde ve gözeneklerde kalan sirkeyi temizleyebilirsiniz.

Yöntem 3

Bu yöntem daha inatçı kireç kalıntıları olan ütü tabanı ve ütü içi temizlemede kullanılabilir, direkt marketlerde satılan kireç çözücülerden satın alıp ütünüzün su haznesine bir çay bardağı su ve bir yemek kaşığına yakın kireç çözücü ilave edip buhar vermeye su bitene kadar devam ediniz. Burada dikkat etmeniz gereken içerisinde kimyasallar olan bu tür kireç çözücüleri buhar olarak verirken solumamaktır.

Woomino Alışveriş Dünyasında ütü ve ütü temizleme ürünlerine ulaşabilirsiniz…

Ütü Nasıl Temizlenir

Teknolojinin Hızını Woomino’da Yakala

Ev & yaşam ve elektronik ürünlere ilgi duyuyor, ancak teknolojinin hızı bütçenizi yoruyorsa binlerce ürün arasından size en uygununu Woomino’da bulmanız mümkün. Son model televizyon, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, buzdolabı ve küçük ev aletleri alarak teknolojiyi evine taşımak isteyen online alışveriş tutkunları için Woomino, kaliteyi zengin ürün çeşitleri arasından en uygun fiyata temin etmenizi sağlıyor. Mutfaklarınızın olmazsa olmazı; kahve makinesi, mikser, blender, tost makinesi, meyve sıkacağı gibi zengin ürün yelpazesi de Woomino’da beğeninize sunuluyor.

İnternet (woomino.com) üzerinden alışveriş yapmak, üstelik bunu geniş ürün çeşitliliği ve uygun fiyatlar ile gerçekleştirmek pek çok insan için terapi gibidir. Bu yüzden siz de alışveriş yaparak kendinizi rahatlatmak ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için Woomino’yu ziyaret edebilirsiniz.

Tüm İhtiyaçlarınız Bir Tık Uzağınızda

Yalnızca kendi evinizde kullanabileceğiniz değil, aynı zamanda arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz tüm ürünlere de Woomino üzerinden ulaşabilir, isterseniz kendi adresinize, isterseniz de arkadaşınızın adresine sipariş verebilirsiniz. Siz de birbirinden farklı ürünler, uygun fiyat avantajları ve konforlu bir alışveriş deneyimi için Woomino’yu tercih edebilirsiniz.

Ürün ve Kampanyalarımıza Woomino Instagram hesabımızdan ulaşabilirsiniz.


Kireçlenen Ütü Nasıl Temizlenir? hakkında çeşitli detayları paylaştığımız içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu ve bunun gibi içeriklerin devamı için bizleri takipte kalın.

Woomino BLOG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir