Buzdolabı Temizliğine Dair Bilinmesi Gereken Her Şey

Buzdolabı Temizliğine Dair Bilinmesi Gereken Her Şey

Ev hijyeni denildiğinde ilk olarak akıllara süpürme, silme ve toz alma gibi daha temel temizlik şekilleri gelir. Ancak derinlemesine temizlik için dikkat edilmesi gereken pek çok detay vardır. Bunların en önemlilerinden biri de buzdolabı temizliğidir. İçerisinde kalan yemeklerden ömrü tükenen sebzelere kadar pek çok şeyi unuttuğumuz, zaman zaman içerisinde koku olan ve hijyeninden tam anlamıyla emin olamadığımız buzdolapları, muhakkak ilgilenilmesi gereken eşyalardan biridir.

Peki bu kadar önemli olan buzdolabı temizliğinde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir, temizlik yapılırken hangi adımlar izlenmelidir?

Buzdolabı Temizliği İçin En Pratik Yöntemler

Dökülmeleri ve lekeleri meydana gelir gelmez silin. Lekeler ne kadar kısa süre kalırlarsa çıkarmaları o kadar kolay olur.

Buzdolabına koyacağınız kapların temiz olduğundan emin olun. Dışında kalıntı olan bir reçel kavanozu veya ketçap şişesi buzdolabınızı yapışkan hale getirecektir ve lekeler oluşturacaktır.

Dondurulmuş et gibi öğeleri çözerken, dökülmeleri veya sızıntıları kontrol altına almak için bunları geniş bir tabağa veya fırın tepsisine koyup bekletin.

Pamuk toplarını vanilya özüne batırın ve hoş bir aroma vermesi için buzdolabında birkaç saat bekletin.

Buzdolabının kapı contalarını bir diş fırçası, çamaşır suyu ve ılık su karışımıyla temizleyin. Ardından kuru bir bezle silin.

Lekeleri çıkarmak için karbonat kullanın. Su ile karıştırdığınız karbonat ile bir karışım hazırlayın ve tüm iç raflarını bununla silin.

Buzdolabınızı aşırı doldurmayın. Hava sirkülasyonu için yer varsa buzdolapları daha verimli bir şekilde soğur ve aşırı kalabalıksa lekeleri görmek veya temizlemek daha zor olur.

Buzdolabını düzenli olarak temizlemeye özen gösterin. Temizlik yapmak için zor lekelerin oluşmasını beklemeyin.

Kötü Kokan Buzdolabı İçin Yapılması Gerekenler

Buzdolabını hoş olmayan bir kokudan kurtarmaya çalışırken öncelikle buzdolabının temizlediğinizden emin olun. Kimi zaman kokunun kaynağı sızan bir yiyecek olabilir.

Kokuyu gidermek için buzdolabının içine bir kase ile birlikte karbonat koyun.

Buzdolabınızın içinde bırakabileceğiniz diğer koku giderici öğeler, bir kase taze kahve telvesi ve sirke de olabilir.

Bunlar etkisiz kalırsa buzdolabını derinlemesine temizledikten sonra, gece boyunca buzdolabını boş ve kapıyı açık bırakın. Bu esnada fişi çektiğinizden emin olun. 

Buzdolabı Temizliğine Dair Bilinmesi Gereken Her Şey

Teknolojinin Hızını Woomino’da Yakala

Ev & yaşam ve elektronik ürünlere ilgi duyuyor, ancak teknolojinin hızı bütçenizi yoruyorsa binlerce ürün arasından size en uygununu Woomino’da bulmanız mümkün. Son model televizyon, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, buzdolabı ve küçük ev aletleri alarak teknolojiyi evine taşımak isteyen online alışveriş tutkunları için Woomino, kaliteyi zengin ürün çeşitleri arasından en uygun fiyata temin etmenizi sağlıyor. Mutfaklarınızın olmazsa olmazı; kahve makinesi, mikser, blender, tost makinesi, meyve sıkacağı gibi zengin ürün yelpazesi de Woomino’da beğeninize sunuluyor.

İnternet (woomino.com) üzerinden alışveriş yapmak, üstelik bunu geniş ürün çeşitliliği ve uygun fiyatlar ile gerçekleştirmek pek çok insan için terapi gibidir. Bu yüzden siz de alışveriş yaparak kendinizi rahatlatmak ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için Woomino’yu ziyaret edebilirsiniz.

Tüm İhtiyaçlarınız Bir Tık Uzağınızda

Yalnızca kendi evinizde kullanabileceğiniz değil, aynı zamanda arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz tüm ürünlere de Woomino üzerinden ulaşabilir, isterseniz kendi adresinize, isterseniz de arkadaşınızın adresine sipariş verebilirsiniz. Siz de birbirinden farklı ürünler, uygun fiyat avantajları ve konforlu bir alışveriş deneyimi için Woomino’yu tercih edebilirsiniz.

Ürün ve Kampanyalarımıza Woomino Instagram hesabımızdan ulaşabilirsiniz.


Buzdolabı Temizliğine Dair Bilinmesi Gereken Her Şey hakkında çeşitli detayları paylaştığımız içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu ve bunun gibi içeriklerin devamı için bizleri takipte kalın.

Woomino BLOG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir