Çamaşır Kurutma Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çamaşır Kurutma Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle eğer bir çamaşır kurutma makinesi aldıysanız onu evinizde yerleştireceğiniz yeri de kararlaştırmış olmanız gerekir. Çünkü makinenizi nereye koyacağınız ne tür bir çamaşır kurutma makinesi almanız gerektiğini belirleyebilir. Biraz daha açmamız gerekirse bacalı çamaşır kurutma makinesinden bahsettiğimizi söyleyebiliriz. Bacalı çamaşır kurutma makineleri için makinenizi koymayı düşündüğünüz yerde baca bulunması gerekmektedir. Bu makineler çamaşırlarınızı kuruttuktan sonra çıkan buharı dışarıya atacak şekilde tasarlanmışlardır.

Eğer bu baca sistemini kuramazsanız dışarı atılamayan buhar makinenizin içine yönlendirilecek ve makinenizin içerisindeki diğer parçalara da zarar vererek makinenizin ömrünü kısaltacaktır. Buna alternatif olarak yoğuşmalı çamaşır kurutma makinesi modellerini düşünebilirsiniz. Yoğuşmalı çamaşır kurutma makineleri çıkardıkları buharı makinenin içinde yoğunlaştırıp sıvı hale getirerek tekrar kullanmak üzere üretilmişlerdir. Eğer evinizde bu buharın çıkışını sağlayacak bir yapı yoksa yoğuşmalı makineleri tercih etmenizi öneririz.

Ayrıca bu makinelerin kapakları tıpkı çamaşır makinelerinde de olduğu gibi oldukça geniş açılı olacak şekilde açılabilmektedir. Dolayısıyla çamaşır kurutma makinesinin yeri için evinizin bir köşesini ayırmayı planlıyorsanız bu da sizin hareket kabiliyetinizi oldukça kısıtlayacaktır. Son olarak eğer çamaşır kurutma makinesini çamaşır makinenizle aynı markadan almayı tercih ederseniz, bunları üst üste koymanız çok kolay olacaktır, zira pek çok marka bu yöntemin kullanılacağını öngörerek üretimi buna göre yapmaktadır.

Enerji Tüketimi

Çamaşır kurutma makinelerinin az enerji tükettiğini söylemek doğru olmayabilir ancak bunu yeni nesil A sınıfı çamaşır kurutma makinesi modellerini tercih ederek en aza indirebilirsiniz. Bu elbette makinenin fiyatına da yansıyacaktır ama uzun vadede düşünüldüğünde karlı çıkacağınız kesin.

Ayrıca enerji tüketimini kontrol altında tutmak için büyük kapasiteli çamaşır kurutma makinelerini tercih edebilirsiniz. Böylece tek seferde birçok çamaşır kurutabilirsiniz. Unutmayın ki nevresim takımlarını ve battaniyelerin hepsini kışın birkaç saatte kurutmak hepimizin işine gelir. Eğer eviniz çok kalabalık değilse ve boşuna büyük kapasiteli makineleri her seferinde çalıştırmak istemiyorsanız akıllı nem sensörüne sahip makineleri de tercih edebilirsiniz. Böylece çamaşırlarınız için en uygun olan süreyi ve kuruluk derecesini ayarlayabilirsiniz. Bununla birlikte enerji tasarrufunu maksimum düzeye çıkartmak için yarıdan daha boş çamaşır kurutma makinesini çalıştırmamanızda fayda var.

Havalandırma Özelliği

Havalandırmalı çamaşır kurutma makinesi çamaşırlarınıza sıcak hava üflemeden onları sadece havalandırır. Böylece çok sigara içilen bir ortamda bulunduysanız ve çamaşırlarınızı yıkamaya vakit bulamadıysanız, bu özellik sayesinde çok vakit kaybetmeden çamaşırlarınızı havalandırarak kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

Bununla birlikte çamaşır kurutma makinenizin zaman ayarlaması özelliğinin olmasına da özen göstermenizi önermek isteriz. Zaman ayarlı çamaşır kurutma makineleri sayesinde siz evde yokken de ayarladığınız bir saatte makinenizin çalışmasını sağlayabilir ve sandığınızdan daha çok vakit tasarruf edebilirsiniz.

Sessiz Çalışma

Çamaşırlarınız, çamaşır makinesinden çıktıktan sonra yarım saat içinde kuruyor, çamaşır askılığınız yer kaplamıyor, zamandan tasarruf ediyorsunuz… Hepsi iyi hoş da, her gün yarım saat boyunca kafa şişen bir çamaşır kurutma makinesi aldıktan sonra ne anladınız bu işten? Çamaşır kurutma makinesi satın almadan önce ne kadar ses çıkardığı ile ilgili yetkili bayiisinden bilgi almakta fayda var.

Çamaşır Kurutma Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teknolojinin Hızını Woomino’da Yakala

Ev & yaşam ve elektronik ürünlere ilgi duyuyor, ancak teknolojinin hızı bütçenizi yoruyorsa binlerce ürün arasından size en uygununu Woomino’da bulmanız mümkün. Son model televizyon, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, buzdolabı ve küçük ev aletleri alarak teknolojiyi evine taşımak isteyen online alışveriş tutkunları için Woomino, kaliteyi zengin ürün çeşitleri arasından en uygun fiyata temin etmenizi sağlıyor. Mutfaklarınızın olmazsa olmazı; kahve makinesi, mikser, blender, tost makinesi, meyve sıkacağı gibi zengin ürün yelpazesi de Woomino’da beğeninize sunuluyor.

İnternet (woomino.com) üzerinden alışveriş yapmak, üstelik bunu geniş ürün çeşitliliği ve uygun fiyatlar ile gerçekleştirmek pek çok insan için terapi gibidir. Bu yüzden siz de alışveriş yaparak kendinizi rahatlatmak ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için Woomino’yu ziyaret edebilirsiniz.

Tüm İhtiyaçlarınız Bir Tık Uzağınızda

Yalnızca kendi evinizde kullanabileceğiniz değil, aynı zamanda arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz tüm ürünlere de Woomino üzerinden ulaşabilir, isterseniz kendi adresinize, isterseniz de arkadaşınızın adresine sipariş verebilirsiniz. Siz de birbirinden farklı ürünler, uygun fiyat avantajları ve konforlu bir alışveriş deneyimi için Woomino’yu tercih edebilirsiniz.

Ürün ve Kampanyalarımıza Woomino Instagram hesabımızdan ulaşabilirsiniz.


Çamaşır Kurutma Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında çeşitli detayları paylaştığımız içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu ve bunun gibi içeriklerin devamı için bizleri takipte kalın.

Woomino BLOG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir