Halı Yıkama Makinesi Önerileri & Kullanımı

Halı Yıkama Makinesi Önerileri & Kullanımı

Pencereyi her açtığınızda evinize giren binlerce toz parçacıkları havada asılı kalırken, bundan çok daha fazlası ise yere düşüyor. Haliyle evlerde düzenli halı temizliği kaçınılmaz hale geliyor. Halı ve kilim eşyalarınızı günlük toz ve kirlerden temizlemek için elektrikli süpürge kullanıyor olsanız da gözle görülmeyen küçük partiküller ancak suya hapsoluyor. E tabii halıların karşılaştığı problemler bununla da sınırlı değil. Çay, kahve, çamur ve aklınıza gelebilecek diğer tüm lekeleri nasıl gidereceğinizi merak ediyorsanız, halı yıkama makinesi hakkındaki ipuçlarını bu temizlik rehberinde bulabilirsiniz. 

5 Adımda Makine ile Halı Nasıl Temizlenir?

Halı temizliği söz konusu olunca en iyi çözüm yıkamak olsa da yıpranma ve aşınma gibi endişeler bitmiyor. Neyse ki halı yıkama makinesi ile halının dokusuna ve rengine zarar vermeden temizlik yapmak mümkün.

Adım adım halı yıkama makinesi kullanımı şu şekilde:

Başlamadan önce halı yıkama makinesinin kullanım kılavuzunu okuyun.

Halı temizliği basit adımlardan oluşsa da etkili sonuçlar almak için makineyi nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekiyor. Kullanım kılavuzuna kısaca göz atarak halı yıkama makinesindeki küçük farklılıklar konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Makineye su ve deterjan ekleyin.

Halı temizleme işlemine başlamadan önce elektrikli süpürge yardımıyla toz, tüy ve diğer kirleri almalısınız. Ardından temizlik için su ve deterjanla çalışan halı yıkama makinesini kullanmaya geçebilirsiniz. Bunun için uygulanması gereken adımlar şu şekilde:

Temiz su haznesini dolum çizgisine kadar ılık veya hafif sıcak suyla doldurun..

İlk kullanımda suyu kirli su haznesine eklemediğinizden emin olun.

Halı yıkama şampuanı makinenin türüne bağlı olarak temiz suya veya deterjan haznesine ekleniyor. Kullanım kılavuzuna tekrar göz atarak bu adımı doğru bir şekilde tamamlayın.

Son olarak su tankını makineye yerleştirdikten sonra diğer aksesuarları takmaya başlayın.

Makinenin halı yıkama aparatlarını doğru şekilde takın.

Halı yıkama makinelerinin birçoğunda kuru süpürme fonksiyonu da bulunuyor. Bu tip makinelerde yıkama ve süpürme işlemleri için ayrı aparatlar bulunuyor. Kullanıcı kitapçığındaki talimatlara göre halı yıkama fonksiyonunda kullanılan hortum, başlık ve diğer parçaları doğru bir şekilde yerleştirin. Bunları yaparken hortum ve su haznesi arasındaki bağlantı çubuğunu takmayı unutmayın.

Derinlemesine temizlik için halı yıkama makinesini kullanmaya başlayın.

Leke çıkarma işlemini etkili bir şekilde tamamlamak için makineyi aşağıdaki yöntemlere göre kullanabilirsiniz:

Halı yıkama makineleri kirli bölgeleri temizlerken deterjanlı suyu aparatın ucuna kadar gönderen bir sistem içeriyor. Tam tersi şekilde bu deterjanlı suyu geri çekmeye yarayan başka bir fonksiyon daha bulunuyor.

halı yıkama makinesi

Halınızı yıkarken aşırı ıslatmamak için su verme ve su çekme düğmesine birlikte basmalısınız. Kurutmak için ekstra bir işlem yapmayacağınız için ıslak kalan halılarda bakteri ve kötü kokular oluşabilir.

Etkili ve derinlemesine temizlik için yıkama aparatını ileri-geri olacak şekilde hareket ettirmenizde yarar var.

Halı yıkama şampuanı kullanarak yaptığınız temizliğin ardından durulama işlemi de yapabilirsiniz. Bunun için makinedeki su haznesine halı yıkama deterjanı eklemeden duru su koymanız yeterli.

Uzun ömürlü bir kullanım için yıkama işleminin ardından makine temizliğine geçin.

Makineniz temizlik için tüm hünerlerini gösterirken aynı performansı sizden de bekliyor. Her uygulamanın ardından halı yıkama makinesi temizliği yaparak cihazınızı yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Su haznesinde biriken kirli suyu boşaltarak hazneyi temizleyin. Haznede bekletilen kirli su bakterilerin üremesine ve dolayısıyla kötü koku oluşumuna neden oluyor.

Temizlik sırasında motor gövdesinin suyla temasından kaçınmalısınız. Elektronik aksamları bezle silerek temizleyebilirsiniz.

Halı yıkama aparatı, hortum ve diğer çıkarılabilir aksesuarları makineden söktükten sonra yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Halı Yıkama Makinesi Önerileri & Kullanımı

Teknolojinin Hızını Woomino’da Yakala

Ev & yaşam ve elektronik ürünlere ilgi duyuyor, ancak teknolojinin hızı bütçenizi yoruyorsa binlerce ürün arasından size en uygununu Woomino’da bulmanız mümkün. Son model televizyon, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, buzdolabı ve küçük ev aletleri alarak teknolojiyi evine taşımak isteyen online alışveriş tutkunları için Woomino, kaliteyi zengin ürün çeşitleri arasından en uygun fiyata temin etmenizi sağlıyor. Mutfaklarınızın olmazsa olmazı; kahve makinesi, mikser, blender, tost makinesi, meyve sıkacağı gibi zengin ürün yelpazesi de Woomino’da beğeninize sunuluyor.

İnternet (woomino.com) üzerinden alışveriş yapmak, üstelik bunu geniş ürün çeşitliliği ve uygun fiyatlar ile gerçekleştirmek pek çok insan için terapi gibidir. Bu yüzden siz de alışveriş yaparak kendinizi rahatlatmak ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için Woomino’yu ziyaret edebilirsiniz.

Tüm İhtiyaçlarınız Bir Tık Uzağınızda

Yalnızca kendi evinizde kullanabileceğiniz değil, aynı zamanda arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz tüm ürünlere de Woomino üzerinden ulaşabilir, isterseniz kendi adresinize, isterseniz de arkadaşınızın adresine sipariş verebilirsiniz. Siz de birbirinden farklı ürünler, uygun fiyat avantajları ve konforlu bir alışveriş deneyimi için Woomino’yu tercih edebilirsiniz.

Ürün ve Kampanyalarımıza Woomino Instagram hesabımızdan ulaşabilirsiniz.


Halı Yıkama Makinesi Önerileri & Kullanımı hakkında çeşitli detayları paylaştığımız içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu ve bunun gibi içeriklerin devamı için bizleri takipte kalın.

Woomino BLOG

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir